Kanal 7 de canlı yayınlanan Mutfağım Şahane programına konuk olan araştırmacı yazar ve yaşam koçu Nuray Karpuzcu bağışıklık sistemini güçlendiren kürler ve Hz. Muhammed’in Hz. Ali hastalandığında tavsiye ettiği “Telbine Çorbası” tarifini verdi.

Nuray Karpuzcu’nun verdiği tarifler 2 su bardağı suyu kaynatın içine iki adet sarımsağı çatlayın kabukları ile beraber 1 yemek kaşığı çörek otu ekleyin 10 dk. demleyin günde iki kez içebilirsiniz Arzuya göre bal ile tatlandırabilirsiniz.

Grip, öksürük boğaz ağrısı önleyici soğan kürü 2 su bardağı suyu kaynatın içine 1 orta boy soğanı yıkayıp dörde bölün 10 dk demleyin ılık olunca süzüp için arzuya göre bal ile tatlandırabilirsiniz. Nuray Karpuzcu, sarımsak ve soğanı Mısırlılar ve Sümerliler ölümcül hastalıklara karşı kullandıklarını bizlerinde ısrarla kullanmasını tavsiye etti. Program sonrası Kahramanmaraş basın muhabiri Eyüp Kadir Kılcı’ya konuşan araştırmacı yazar Nuray Karpuzcu ayrıca dışarı çıktığımızda mutlaka ağzımıza karanfil almamızı söyledi. Hastalıklarından korunmada doğru beslenmenin çok önemli olduğunu ifade etti. Yayında izleyicilere 5 kişiye öteki Sağlık kitabını hediye etti.

Yorum Gönderin