Hakkımızda

Nuray Karpuzcu Kimdir?

Tüm Türkiye ve dünya da yayınlanan, insan fıtratına uygun gerçek gıda ile bireysel beslenmeye önem veren gerçek tıp kitabı Merhume Hekime Aitin Salih’in öğrencisidir.

Nuray Karpuzcu; hocasının öğretilerinden elde ettiği tecrübe ve birikimle, sağlıklı nesillerin var olabilmesi için bozulmamış tabiat ve bozulmamış suya olan ihtiyaca vurgu yapmakta devam etmekte ve katıldığı her platformda bunu savunmaktadır.

Sürekli tüketim malzemelerimizin kökeni olan kısırlaştırılmış tohumun insanı kısırlaştıracağına inanmaktadır. Bu kısırlaştırma hem fiziksel hem de ruhsal bir kısırlaştırma eylemidir. Bu minvalde ata tohumlarının kıymetini öğretmek için Türkiye’nin birçok köyünde çiftçilerle bir araya gelerek eğitimler vermiştir.

Nuray Karpuzcu’nun Yayınlanan Eserleri

2015 Yılında yayınlanan eseri; ‘Öteki Sağlık‘: geçmişten günümüze aktarılan kadim bilgilerin gün yüzüne çıkarılması ile kaliteli yaşam sağlıklı ve kaliteli yaşlanma konusunu ele alan eser okuyuculara bir yaşam rehberi olarak sunulmuştur.

2017 Yılında yayınlanan eseri ; ‘Kupa Terapi’: Modern Tıpta kabul gören Hacamat tedavisi hakkında bilgileri içermektedir.

2020 Yılında yayınlanan eseri ‘Doktorunuzu Yiyin’ : Kuran-ı Kerim’de geçen şifa besinlerini okuyucuya ulaştıran bu eser sayesinde doğru beslenmenin öğretimi amaçlanmıştır.

Nuray Karpuzcu çalışmalarından ötürü fark edilmiş, Jaseng Hospital Of Korean Medicine tarafından aldığı davetiye ile konuşmacı olarak Kore’ye gitmiştir.

Ülkemizde de doğru bilgiyi ulaştırmak ve paylaşmak adına birçok seminer ve TV programına katılan Nuray Karpuzcu, şifanın ve ilmin kaynağını bölüşmenin çeşitli yollarını aramakta ve bizlere de ulaştırmak için çalışmaktadır.

Kadim bilgilerin aktarılmasında,  gerçekçi ve akli söylemler ile bilim ve ilimin ışığında yürürken, her hafta kendi resmi platformu nuraykarpuzcu.com.tr’de yazılarını paylaşıma sunmaktadır. Ayrıca sabah.com.tr köşe yazısı yazan Nuray Karpuzcu köşe yazılarına da yine kendi platformu nuraykarpuzcu.com.tr’de devam edecektir.

Bizlere çok tanımadığımız bedenimizin gerçek dilini öğretirken şu cümleleri kullanan Nuray Karpuzcu‘ insan vücudu makro ve mikro düzeyde incelendiğinde ve her bir hücre gerçek gıda ile beslendiğinde iyileşmenin değil hasta olmanın mucize olduğunu ve bu bedeni bozmanın aslında çok zor olduğunu’ söylemektedir.

Kendimiz hakkında bilmediğimiz onlarca gerçekten birkaçını bizlere göstermek için çalışmalarına kendini adayan Nuray Karpuzcu’ya; halife olan insan  ‘hak ‘ için hizmet etme gayreti içindedir’ cümlesi ışık olmaktadır.